Krajský přebor                                19. kolo

OPATOVICE „A“  :  ÚSTÍ

1          :           1

Branky – Klvaňa,    :   Škařupa

Bojovný zápas s řadou brankových příležitostí byl k vidění v neděli v Opatovicích. V rámci posledního dohrávaného kola krajského přeboru přijel celek z vedlejšího Ústí, a tak v hledišti nechyběly početné skupiny diváků na obou stranách. Derby bylo vyrovnané a skončilo nerozhodně 1:1. Domácí Opatovice vlétly do zápasu jako uragán. Přestože už je jasné, že je čeká sestup do nižší soutěže, chtěli svěřenci Ladislava Stratila oplatit fotbalistům Ústí podzimní porážku 3:2. Výhra by byla také důstojným rozloučením s věrnými fanoušky. Naopak Ústí, i když figuruje ve spodní části tabulky, už se nemuselo o nic strachovat V brance hostů málem skončily dvě příležitosti Opatovic, gól v první půli ale nepadl. Diváci viděli mnoho soubojů a ostřejších zákroků, rozhodčí ale odpískali jen některé z nich. Hostům se dařilo při standardních situacích, kdy nejednou ohrozili branku Bělíka. Snahu dokázal zúročit až v 64. minutě ústecký Škařupa – 0:1. Domácí na chvíli mírně znervózněli a nedařilo se jim míč dotlačit na útočnou polovinu. Touha po bodech v posledním zápase sezony ale byla silnější. Po zmatku před bránou Ústí totiž nezaváhal v brejku Klvaňa a vyrovnal na konečných 1:1. „Remíza je zasloužená. Každý dnes mohl vidět, že nemáme extra dobré střelce. Hráčům patří pochvala, podali maximální výkony na hranici svých možností. Náš kádr je na krajský přebor úzký, potřebovali bychom aspoň patnáct schopných hráčů," dodal Stratil. I jeho ústecký protějšek byl s dělbou bodů spokojený.„Sice v uvozovkách už o nic nešlo, ale přece jenom to bylo derby. Po taktické stránce zápas nejlépe z našeho týmu zvládl Černotský," pochválil Hoffmann zkušeného hráče.