Krajský přebor                                13. kolo

KOZLOVICE        :  OPATOVICE „A“
                   2          :           1

Branky – Janásek

Malé regionální derby krajského přeboru mezi Kozlovicemi a Opatovicemi nabídlo zajímavou podívanou, které prakticky nic nechybělo. K vidění byly tři góly, řada šancí a v neposlední řadě také emoce a tvrdé zákroky. První poločas nabídl řadu příležitostí. Činili se hlavně domácí. Ti měli na svých kopačkách prakticky čtyři góly. Nebýt brankáře Vinklárka, který předvedl několik znamenitých zákroků, mohli jsme brzy, a to výrazně, prohrávat. Bohužel pro domácí platilo známé pravidlo, nedáš-dostaneš. Náš tým poslal po osmnácti minutách do vedení aktivní Janásek. V úvodu druhé půle se domácí trenér Martinek rozhodl oživit hru dvojitým střídáním. Příchozí Pola se Stokláskou se brzy zapojili do útočných akcí. Opatovice se však nadále dostávali do zakončení a při jedné z nich zatřásli břevnem Mánkovy branky. V 60. minutě bylo k radosti místních diváků srovnáno. Domácí se natlačili před pokutové území a Mich. Král byl v nelehké pozici, ale přesto ve skrumáži dokázal míč nasměrovat do sítě – 1:1. Nerozhodný stav velel oběma celkům zvýšit aktivitu. Na hřišti se také výrazně přitvrdilo. Oba gólmani museli být neustále ve střehu. Rozhodnutí padlo v závěrečné minutě. Kaďorek si postavil míč a povedeným kopem do šibenice zápas rozhodl.

„Soupeř to byl herně podobný jako ze Zlatých Hor.  Už v prvním poločase jsme tlačili a vytvořili si řadu šancí. Bylo jen otázkou, kdy to tam spadne. Naštěstí se nám to podařilo, dali jsme dva góly a zápas tak vyhráli. Jsou to -důležité body," uvedl spokojený Tomáš Martinek, kouč domácích.

Trenér hostů Ladislav Stratil byl po utkání nahněvaný na sudího. „Nebudu se k tomu více vyjadřovat, viděli jste to sami," zmínil.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

Autor: Vymětalík Pavel | Počet komentářů: 4285 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek